İmrahor.Net - Paylaşımla Gelen Dostluk  

Geri git   İmrahor.Net - Paylaşımla Gelen Dostluk Bilim & Teknoloji Sosyal Ağlar Facebook Facebook'ta Terimler Sözlüğü

Yeni Konu aç  Cevapla
Konu: Facebook'ta Terimler Sözlüğü  
Paylaş LinkBack Seçenekler Stil
Alt 06-03-2017, 05:26   #1
Admin
 dangeraus1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Nerden: İstanbul
Mesajlar: 5.321
Konular: 2899
REP Puanı : 1710
@dangeraus1
fbk Facebook'ta Terimler Sözlüğü

Ağlar
Ağlar Facebook'ta okullarınız ve işyerlerinizle bağlantınızı gösterir.

Aile Emniyet Merkezi
Aile Emniyet Merkezimizde internette güvende olmanıza yardımcı olan bilgi, araç ve kaynaklar bulunur. Ebeveynler, öğretmenler, gençler ve emniyat teşkilatı için özel kısımlar içerir.

Anında Kişiselleştirme
Anında kişiselleştirme, Facebook'taki uygulamalarda ve üçüncü şahıs internet sitelerinde arkadaşlarınızı ve ilgi alanlarınızı beraberinizde getirmenizi sağlayarak size daha kişisel bir deneyim sunulmasını sağlar.

Arama
Arama Facebook'ta insanları ve içerikleri bulmanızı sağlayan bir araçtır.

Arkadaşım
Arkadaşlar Facebook'ta bağlantı kurduğunuz ve paylaşımda bulunduğunuz kişilerdir.

Arkadaşlık Sayfası
Arkadaşlık sayfaları Facebook'ta bağlantı birbirleriyle bağlantı iki kişi arasındaki haberleri ve etkileşimleri gösterir. Deneyin: Bir arkadaşınızın zaman tünelini ziyaret edin, sağ üst köşede çark menüsünü açın ve Arkadaşlığınızı Gör'ü seçin.

Bağlantı
Facebook'ta internetten bir bağlantıyı paylaşabilirsiniz.

Başlıca Haber
Başlıca haberleriniz Haber Kaynağınızı en son kontrol ettiğinizden bu yana yayınlanan ilginç bulacağınızı düşündüğümüz haberlerden oluşur. Bu haberlerin köşesi mavidir ve Haber Kaynağınızı son ziyaret ettiğinizden bu yana geçen süreye göre farklılık gösterebilir.

Beğen
Beğen'e tıklamak, olumlu görüş bildirmenin veya ilginizi çeken konularla bağlantı kurmanın bir yoludur.

Bildirimler
Bildirimler Facebook'ta olup bitenlerle ilgili site üzerinde gösterilen veya e-posta ya da kısa mesajlarla gönderilen güncellemelerdir.

Duvar
Duvarınız Facebook'ta sizinle ilgili haberlerin yazdığı ve arkadaşlarınızın üzerinde paylaşımda bulunabileceği profilinizdeki alandır.

Dürt
Birisinin ilgisini çekmek veya merhaba demek için onu dürtebilirsiniz.

Engelleme
Bir kişiyi arkadaşlarınız arasından çıkarmak ve sizinle sohbet başlatmasını veya zaman tünelinizde paylaştığınız içerikleri görmesini engellemek için, kendisini engelleyebilirsiniz. Engelleme, hesabınıza erişebilmeye devam ettiğiniz halde Facebook'un belirli bir veya daha fazla özelliği kullanmanızı geçici bir süre için kısıtlaması anlamına da gelebilir.

Etiket Onayı
Etiket Onayı arkadaşlarınızın gönderilerinize eklediği etiketlerin onayınıza sunulmasını sağlayan bir araçtır.

Etiketleme
Etiketler durum güncellemeleri veya fotoğraflar gibi paylaştığınız şeylerde bir kişiye, Sayfaya veya yere bağlantı verir. Örneğin, bir fotoğrafta kimlerin olduğunu söylemek için fotoğrafı veya bir şeyi kiminle yaptığınızı söylemek için bir durum güncellemesini etiketleyebilirsiniz.

Etkinlik
Etkinlikler buluşmalar düzenlemenize, davetlere yanıt vermenize ve arkadaşlarınızın neler yapmakta olduğundan haberdar olmanıza olanak veren bir özelliktir.

Facebook Soruları
Facebook Soruları tavsiyeler almanıza, anketler yapmanıza ve arkadaşlarınızdan ve Facebook'taki diğer kişilerden bilgi almanıza olanak tanıyan bir özelliktir.

Fikri Mülkiyet
Fikri mülkiyet telif hakkı veya ticari marka hakkı gibi yasal haklarla korunabilen içerikleri ifade eder.

Fotoğraflar
Fotoğraflar görüntülerini paylaşmanıza ve bunlardaki kişileri etiketlemenize olanak veren bir özelliktir.

Giriş Bildirimleri
Giriş bildirimleri, ilave bir güvenlik özelliğidir. Giriş bildirimlerini açtığınızda, biri yeni bir yerden hesabınıza giriş yaptığında size uyarı göndeririz.

Giriş Onayları
Giriş onayları, giriş bildirimlerine benzeyen ancak ilave bir güvenlik adımı bulunan, ilave bir güvenlik özelliğidir. Giriş onaylarını açtığınızda, Facebook hesabınıza yeni bir bilgisayar veya cep telefonundan erişmeye her çalıştığınızda, sizden özel giriş kodunuzu girmeniz istenir.

Gizlilik Ayarları
Gizlilik ayarlarınız, temel gizlilik tercihlerinizi yönetmenize olanak sağlar. Facebook'ta paylaştığınız diğer şeyler için, hedef kitlenizi paylaşımda bulunurken seçebilirsiniz.

Gizlilik İlkesi
Gizlilik İlkesi (aynı zamanda Veri Kullanım İlkesi olarak da anılır), aldığımız bilgileri ve nasıl kullanıldıklarını özetler.

Görüntülü Arama
Görüntülü arama, arkadaşlarınızla yüz yüze konuşmanızı sağlayan bir özelliktir.

Grup
Gruplar kullanıcıların Facebook'ta yakın çevreleriyle paylaşımda bulunmasına ve haberleşmesine olanak verir.

Güvenlik Sorusu
Güvenlik sorusu, hesabınıza erişiminizi kaybetmeniz durumunda hesabın sahibi olduğunuzu doğrulamanıza yardımcı olur.

Haber Bandı
Ana sayfanızın sağ tarafında yer alan haber bandı, tüm arkadaşlarınızın hareketlerini gerçek zamanlı görmenizi sağlar.

Haber Kaynağı
Haber Kaynağınız arkadaşlarınızdan ve takip ettiğiniz sayfalardan en son haberleri veren ve sürekli güncellenen, ana sayfanızdaki listedir.

Hareketler Dökümü
Hareketler dökümünüz, Facebook'ta paylaştığınız her şeyi gözden geçirmenizi ve yönetmenizi sağlayan bir araçtır. Hareketler dökümünüzü yalnızca siz görebilirsiniz.

Hedef Kitle Seçici
Hedef kitle seçici sayesinde, paylaştığınız şeyler için hedef kitle seçebilirsiniz.

Hesap Ayarları
Temel hesap tercihlerini yönetmek için hesap ayarlarınızı kullanın. Adınızı veya e-posta bilgilerini düzenleyebilir, bildirim tercihlerinizi değiştirebilir, ek güvenlik özelliklerini açabilir ve daha fazlasını gerçekleştirebilirsiniz.

Kapak Fotoğrafı
Kapak fotoğrafınız, zaman tünelinizin en üstünde, profil resminizin hemen üzerinde yer alan büyük resimdir.

Kart
Kart, Facebook zaman tünelinizi, fotoğraflarınızı veya Sayfanızı başka internet sitelerinde paylaşmak için oluşturabileceğiniz bir kutudur.

Kısa Mesajlar
Cep telefonunuzla kısa mesajlar (SMS) üzerinde bildirimler alabilir ve bunlara yanıt verebilirsiniz.

Listeler
Listeler, Facebook'taki arkadaşlarınızı düzenleyebileceğiniz isteğe bağlı bir özelliktir.

Mesajlar
Mesajlarınızda ve mesaj gelen kutunuzda, Facebook'taki kişilerle sürdürdüğünüz konuşmalar bulunur.

Mobil
Cep telefonunuzdan durumunuzu güncelleyebilir, Haber Kaynağınıza göz atabilir ve arkadaşlarınızın zaman tünellerine bakabilirsiniz.

Notlar
Notlar aklınızdakileri zengin formatta yayınlanmanıza olanak veren bir özelliktir.

Otomatik Tamamlama
Otomatik tamamlama alanı bir şey aradığınızda görünen bir açılır menüdür. Daha hızlı bulmanız için aradığınız şeyi tahmin eder. Bir otomatik tamamlama alanında aradığınızı görürseniz, zaman kazanmak için üzerine tıklayın. Aradığınızı görmezseniz, Daha fazla sonuç gör'e tıklayın

Oyunlar ve Uygulamalar
Facebook'ta kullandığınız oyunlar ve uygulamalar üçüncü taraf geliştiriciler tarafından Facebook Platformu üzerinde geliştirilmektedir.

Önemli Gelişme
Zaman tünelinizi doldururken yaşamınızın farklı dönemlerinden deneyimler eklemek için Önemli Gelişme seçeneğini kullanabilirsiniz.
Önemli gelişmeler, diğer haberlerin aksine kendiliğinden yıldızlı bir haber olarak zaman tünelinizde görünür. Bunlar aynı zamanda varsayılan olarak herkese açıktır, ancak istediğiniz zaman hedef kitle seçiciyi kullanarak hedef kitleyi ayarlayabilirsiniz.

Profil
Facebook'taki profiliniz zaman tünelinizdir.

Profil Resmi
Profil resminiz zaman tünelinizde bulunan size ait ana fotoğraftır. Profil resminiz yorumlarınızın ve Facebook'taki diğer hareketlerinizin yanında küçük resim olarak görünür.

Reklam Yazılımları
Reklam yazılımları, bilgisayarınıza otomatik olarak inen ve ekranınızda reklamlar görüntüleyen yazılımlardır.

Sayfa
Sayfalar işletmelerin, markaların ve ünlülerin Facebook kullanıcılarıyla bağlantı kurmasını sağlar. Yöneticilerin sayfalarında paylaştığı gönderiler ve durum güncellemeleri, sayfayı beğenen kişilerin Haber Kaynağı'nda çıkar.

Sohbet
Sohbet çevrimiçi arkadaşlarınıza anlık mesajlar göndermenize olanak veren bir özelliktir.

Sosyal Eklentiler
Sosyal eklentiler, diğer internet sitelerinin insanlara kişiselleştirilmiş ve sosyal deneyimler sunmak için kullanabileceği araçlardır. Sosyal eklentilerle etkileşimde bulunduğunuzda, Facebook'un dışındaki deneyimlerinizi Facebook'taki arkadaşlarınızla paylaşırsınız.

Spam
Spam, insanlarla istemedikleri içerikler ve istekler ile iletişim kurmakla ilgili olabilir. Buna, toplu mesajlar göndermek, insanların zaman tünellerinde çok sayıda bağlantı veya görüntü paylaşmak ve şahsen tanımadığınız kişilere arkadaşlık isteği göndermek dahildir. Spam, Facebook'un topluluk standartlarına aykırıdır.

Şifre
Şifreniz, hesabınıza giriş yapmak için kullandığınız bir dizi harf, sembol ve rakamdır.

Şifre Tuzakları
Şifre tuzağı, spam gönderenlerin kişisel bilgilerinize ulaşmasının bir yoludur. Bunu genellikle e-posta adresinizi ve şifrenizi isteyen sahte sayfalar oluşturarak yaparlar.

Abonelikler
Takip, arkadaş olmasanız bile ilgilendiğiniz kişilerden haberler alabilmenizi sağlayan bir özelliktir. Takip Et düğmesi, Haber Kaynağınızı görmek istediğiniz türdeki güncellemeleri alacak şekilde düzenlemenizi de sağlar.

Ticari Marka
Ticari marka, bir tarafın sunduğu ürünleri veya hizmetleri tanımlayan ve diğer tarafların sunduklarından ayıran bir sözcük, slogan, sembol veya tasarımdır (ör. marka adı veya logo).

Video
Deneyimlerinizi paylaşmak için kısa videolar yüklemek.

Yerler
Yer bildirimlerinde bulunarak nerede olduğunuzu arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Ayrıca yakınınızdaki arkadaşlarınızı bulabilirsiniz.

Yönetici
Yöneticiler grup ve sayfalarda faaliyet oluşturan ve bunları yöneten kişilerdir.

Zaman Tüneli
Zaman tüneli, hikayenizi anlatan fotoğraflarınızın, haberlerinizin ve deneyimlerinizin bir derlemesidir.

Zaman Tüneli Onayı
Zaman tüneli onayı, etiketlendiğiniz gönderilerin zaman tünelinizde gözükmeden önce onayınıza sunulmasını sağlayan bir araçtır.

Zararlı Yazılımlar
Zararlı yazılımlar, bilgisayarınızın normal işlemlerini kesintiye uğratan kötü niyetli yazılımlardır.Kullanıcı Kişisel İmzası BİLGİ PAYLAŞTIKÇA DEĞER KAZANIR
dangeraus1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Şu Anki Saat: 12:55

Forum Yasal Uyarı Sosyal Medya
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

Kuruluş : 2012
imrahor.net Her Hakkı Saklıdır

İmrahor.Net
Developer : dangeraus1

Telif Ve Gizlilik Politikası

facebook twitter google+


Sitemap
5, 6, 3, 4, 7, 33, 9, 42, 14, 15, 16, 17, 18, 20, 21, 22, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 90, 32, 182, 41, 34, 37, 36, 194, 43, 44, 51, 50, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 102, 103, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 214, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 186, 181, 183, 184, 185, 187, 188, 189, 190, 191, 193, 195, 196, 201, 202, 215, 245, 203, 205, 204, 206, 207, 209, 210, 230, 266, 211, 212, 213, 232, 233, 216, 219, 236, 221, 220, 217, 218, 240, 272, 253, 235, 259, 222, 223, 224, 276, 225, 226, 227, 228, 229, 231, 234, 241, 237, 238, 257, 239, 244, 246, 247, 248, 275, 249, 250, 258, 260, 251, 252, 254, 255, 256, 274, 265, 268, 262, 261, 287, 264, 271, 267, 269, 288, 279, 291, 270, 273, 290, 278, 289, 292,